Playoff Schedule & Results (Mid-Huron Minor Hockey Association)
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
×
Contact
Search
Login
Contact
Search
Home
Organization Menu
Home
About Us
Mission & Vision
2024/25 Executive Nomination
Executive & Staff
Current Coaches
MHMHA By-Laws
MHMHA Rules of Operation
Contact Us
Games Centre
Schedule & Results
Organization Calendar
Registration
General Information
Tryout Information
2023/24 Refund Request Information
Tournaments
2023 Bill Carnochan Memorial U11 Tournament
2023 Clinton Optimist U15 Tournament
2024 Grant Lee Memorial Tournament
2024 Doug Perkes Memorial U13 LL Tournament
Bench Staff
2024/25 Head Coach Application
Vulnerable Sector Check and Criminal Offense Declaration Information
2023/24 Qualification Requirements
Forms
2023/24 Season Volunteer of the Year Nomination Form
Mid Huron Minor Hockey Timekeeper Application
HTCP Medical Form
Links
Links
Gamesheet App Tutorial
Hensall Arena Scoreboard Tutorial
Divisions
U6
U7
U8
U9
U11
U13
U15
U18
U21
Development & Available Ice
U6
U6 1
U6 2
×
U7
U7 1
U7 2
×
U8
U8 1
U8 2
×
U9
U9 MD
U9 LL
×
U11
U11 REP B (Tier 1)
U11 REP D (Tier 2)
U11 LL 1
U11 LL 2
×
U13
U13 REP B (Tier 1)
U13 REP D (Tier 2)
U13 LL 1
U13 LL 2
×
U15
U15 REP B (Tier 1)
U15 REP D (Tier 2)
U15 LL 1
U15 LL 2
×
U18
U18 REP B (Tier 1)
U18 REP D (Tier 2)
U18 LL 1
U18 LL 2
×
U21
U21 B
×
Development & Available Ice
Goalie Clinic
Skills Clinic
Available Ice
×
Home
Playoff Schedule & Results
Sitemap
Print
Playoff Schedule & Results
U21 B
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
R21B8
Feb 16 2024
8:30 PM
Blyth-Brussels Crusaders
Brussels
3-2
W
R21B18
Feb 17 2024
4:30 PM
Blyth-Brussels Crusaders
Central Huron Community Complex
3-0
W
R21B4
Feb 18 2024
6:45 PM
Arthur Vipers
Arthur
3-0
W
R21B17
Feb 24 2024
4:30 PM
Arthur Vipers
Central Huron Community Complex
4-3
W
R21B19
Mar 02 2024
4:30 PM
Central Perth Predators
Central Huron Community Complex
4-3
W
R21B9
Mar 03 2024
1:30 PM
Central Perth Predators
PERC
4-0
W
R21B16
Mar 08 2024
7:30 PM
Huron-Bruce Blizzard
Ripley
9-1
W
R21B20
Mar 09 2024
4:30 PM
Huron-Bruce Blizzard
Central Huron Community Complex
4-3
W
R21F1
Mar 16 2024
4:30 PM
Shallow Lake Lakers
Central Huron Community Complex
3-4
L
R21F2
Mar 17 2024
4:30 PM
Shallow Lake Lakers
Shallow Lake & Distr
3-7
L
U18 REP B (Tier 1)
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
R18CRR9
Feb 12 2024
9:00 PM
Saugeen Valley Steelheads
Hanover P&H Centre
1-3
L
R18CRR15
Feb 24 2024
6:30 PM
Kincardine Kinucks
Central Huron Community Complex
4-3
W
R18CRR3
Feb 27 2024
7:00 PM
Mitchell Meteors
Mitchell Arena
1-3
L
R18CRR17
Feb 28 2024
8:30 PM
Kincardine Kinucks
Davidson Centre
6-2
W
R18CRR2
Mar 02 2024
6:30 PM
Saugeen Shores Storm
Central Huron Community Complex
2-1
W
R18CRR19
Mar 07 2024
7:00 PM
Mitchell Meteors
Central Huron Community Complex
3-2
W
R18CRR7
Mar 08 2024
8:00 PM
Saugeen Shores Storm
Port Elgin Plex
1-5
L
R18CRR20
Mar 09 2024
6:30 PM
Saugeen Valley Steelheads
Central Huron Community Complex
5-6
L
U13 REP B (Tier 1)
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
R13CRR20
Feb 18 2024
4:30 PM
Shallow Lake Lakers
Shallow Lake & Distr
4-1
W
R13CRR9
Feb 20 2024
8:00 PM
Walkerton Capitals
Central Huron Community Complex
0-1
L
R13CRR2
Feb 21 2024
7:00 PM
Kincardine Kinucks
Tiverton Arena
1-7
L
R13CRR7
Feb 27 2024
8:00 PM
Mitchell Meteors
Central Huron Community Complex
3-0
W
R13CRR8
Mar 03 2024
5:30 PM
Saugeen Shores Storm
Seaforth & District Community Centre
2-3
L
R13CRR16
Mar 04 2024
6:30 PM
Saugeen Valley Steelheads
Normanby Arena
4-1
W
R13CRR4
Mar 06 2024
7:30 PM
Listowel Cyclones
Steve Kerr Complex
7-0
W
U15 REP B (Tier 1)
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
R15CRR10
Feb 21 2024
7:30 PM
Kincardine Kinucks
Hensall Arena
4-4
T
R15CRR11
Feb 25 2024
4:30 PM
Mitchell Meteors
Central Huron Community Complex
0-3
L
R15CRR17
Feb 28 2024
6:30 PM
Saugeen Shores Storm
Southampton
5-2
W
R15CRR2
Mar 01 2024
7:00 PM
Huron-Bruce Blizzard
Lucknow Arena
0-5
L
R15CRR8
Mar 03 2024
5:10 PM
Listowel Cyclones
Steve Kerr Complex
5-6
L
R15CRR12
Mar 06 2024
9:00 PM
Wingham Ironmen
Hensall Arena
3-7
L
U11 REP B (Tier 1)
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
R11GA14
Feb 12 2024
7:00 PM
Central Perth Predators
Hensall Arena
3-1
W
R11GA7
Feb 21 2024
7:00 PM
Central Perth Predators
Elma-Logan Arena
3-0
W
R11GA16
Feb 22 2024
7:30 PM
Mitchell Meteors D
Central Huron Community Complex
6-2
W
R11GA13
Feb 24 2024
2:10 PM
AEMHA Ice Dogs
Central Huron Community Complex
3-4
L
R11GA15
Feb 26 2024
7:00 PM
Listowel Cyclones
Hensall Arena
2-1
W
R11GA3
Mar 03 2024
5:15 PM
AEMHA Ice Dogs
Paisley Arena
5-1
W
R11GA10
Mar 05 2024
6:30 PM
Listowel Cyclones
Steve Kerr Complex
4-1
W
R11GA20
Mar 06 2024
7:00 PM
Mitchell Meteors D
Mitchell Arena
7-0
W
R11GF1
Mar 19 2024
6:30 PM
Mt. Forest Rams
Mount Forest Sports
3-2
W
U18 REP D (Tier 2)
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
R18LA6
Feb 21 2024
8:30 PM
Drayton Defenders
PMD Arena
2-1
W
R18LA9
Feb 23 2024
8:00 PM
South Bruce Blades
Central Huron Community Complex
4-2
W
R18LA12
Feb 25 2024
6:00 PM
Blyth-Brussels Crusaders
Central Huron Community Complex
3-2
W
R18LA19
Feb 28 2024
8:00 PM
South Bruce Blades
Teeswater Arena
5-6
L
R18LA10
Mar 01 2024
8:00 PM
Mitchell Meteors D
Central Huron Community Complex
3-1
W
R18LA2
Mar 02 2024
4:30 PM
Blyth-Brussels Crusaders
Brussels
4-2
W
R18LA11
Mar 03 2024
6:00 PM
Drayton Defenders
Central Huron Community Complex
7-0
W
R18LA15
Mar 04 2024
9:00 PM
Mitchell Meteors D
Mitchell Arena
4-4
T
R18LF1
Mar 17 2024
6:00 PM
Wingham Ironmen
Central Huron Community Complex
3-3
T
R18LF2
Mar 19 2024
8:15 PM
Wingham Ironmen
Wingham
0-4
L
R18LF3
Mar 21 2024
7:30 PM
Wingham Ironmen
Wingham
4-0
W
R18LF4
Mar 22 2024
8:00 PM
Wingham Ironmen
Central Huron Community Complex
3-2
W
U13 REP D (Tier 2)
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
R13LRR28
Feb 13 2024
6:00 PM
Saugeen Valley Steelheads D
Durham CC
11-2
W
R13LRR16
Feb 14 2024
6:00 PM
Walkerton Capitals D
Hensall Arena
1-0
W
R13LRR6
Feb 19 2024
6:30 PM
Drayton Defenders D#2
PMD Arena
3-1
W
R13LRR23
Feb 25 2024
2:30 PM
Saugeen Shores Storm D
Southampton
3-1
W
R13LRR13
Mar 02 2024
1:30 PM
Central Perth Predators
Hensall Arena
1-2
L
R13LRR14
Mar 03 2024
4:30 PM
Kincardine Kinucks D
Central Huron Community Complex
6-1
W
R13LRR15
Mar 06 2024
6:00 PM
Mt. Forest Rams
Hensall Arena
2-4
L
R13LRR30
Mar 08 2024
6:45 PM
South Bruce Blades
Mildmay Carrick Recr
3-2
W
R13LF2
Mar 16 2024
1:30 PM
Mt. Forest Rams
Hensall Arena
2-4
L
R13LF1
Mar 17 2024
5:15 PM
Mt. Forest Rams
Mount Forest Sports
3-2
W
R13LF3
Mar 20 2024
6:00 PM
Mt. Forest Rams
Mount Forest Sports
3-2
W
U15 REP D (Tier 2)
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
R15LRR8
Feb 13 2024
8:00 PM
Drayton Defenders
PMD Arena
0-2
L
R15LRR14
Feb 23 2024
7:00 PM
Mitchell Meteors D
Mitchell Arena
2-1
W
R15LRR11
Feb 25 2024
4:00 PM
Central Perth Predators
Seaforth & District Community Centre
5-2
W
R15LRR20
Mar 04 2024
8:00 PM
Saugeen Valley Steelheads D
Normanby Arena
4-3
W
R15LRR12
Mar 06 2024
7:30 PM
AEMHA Ice Dogs
Hensall Arena
1-8
L
R15LRR27
Mar 08 2024
7:30 PM
TCDMHA Rebels
Markdale
3-4
L
R15LRR10
Mar 10 2024
4:00 PM
Mt. Forest Rams
Seaforth & District Community Centre
0-7
L
U11 REP D (Tier 2)
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
R11LB15
Feb 12 2024
7:00 PM
Drayton Defenders D#2
Seaforth & District Community Centre
0-2
L
R11LB03
Feb 17 2024
7:00 PM
Blyth-Brussels Crusaders
Blyth
1-0
W
R11LB07
Feb 24 2024
4:30 PM
Bruce Peninsula Predators
Wiarton Arena
1-2
L
R11LB16
Feb 26 2024
7:00 PM
Saugeen Valley Steelheads D
Seaforth & District Community Centre
5-1
W
R11LB10
Mar 01 2024
7:00 PM
Drayton Defenders D#2
PMD Arena
2-5
L
R11LB14
Mar 02 2024
11:30 AM
Bruce Peninsula Predators
Hensall Arena
2-4
L
R11LB13
Mar 04 2024
7:00 PM
Blyth-Brussels Crusaders
Seaforth & District Community Centre
1-3
L
R11LB20
Mar 09 2024
10:00 AM
Saugeen Valley Steelheads D
Normanby Arena
4-2
W
U18 LL 1
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
L18MS7
Feb 20 2024
8:30 PM
Blyth-Brussels Crusaders
Brussels
3-4
L
L18MS10
Feb 22 2024
9:00 PM
Central Perth Predators
PERC
1-4
L
L18MS15
Feb 24 2024
5:30 PM
Central Perth Predators
Seaforth & District Community Centre
0-3
L
L18MS20
Feb 25 2024
7:40 PM
Mitchell Meteors
Mitchell Arena
3-2
W
L18MS13
Mar 02 2024
5:30 PM
Arthur Vipers 1
Seaforth & District Community Centre
0-3
L
L18MS3
Mar 03 2024
5:00 PM
Arthur Vipers 1
Arthur
1-7
L
L18MS14
Mar 04 2024
8:00 PM
Blyth-Brussels Crusaders
Hensall Arena
2-4
L
L18MS16
Mar 11 2024
8:00 PM
Mitchell Meteors
Hensall Arena
0-3
L
U13 LL 1
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
L13MS17
Feb 22 2024
6:30 PM
Mitchell Meteors
Seaforth & District Community Centre
3-0
W
L13MS12
Feb 27 2024
8:00 PM
Howick Hornets
Howick Community Cen
3-2
W
L13MS18
Feb 29 2024
6:30 PM
Goderich Sailors
Seaforth & District Community Centre
3-0
W
L13MS3
Mar 02 2024
12:00 PM
Blyth-Brussels Crusaders
Brussels
6-3
W
L13MS16
Mar 03 2024
2:30 PM
Listowel Cyclones
Hensall Arena
2-0
W
L13MS4
Mar 18 2024
6:30 PM
Drayton Defenders
PMD Arena
5-4
W
L13MF1
Mar 22 2024
8:15 PM
Owen Sound Jr. Attack Red
Bayshore
5-6
L
L13MF2
Mar 24 2024
6:00 PM
Owen Sound Jr. Attack Red
Seaforth & District Community Centre
3-2
W
L13MF3
Mar 27 2024
7:30 PM
Owen Sound Jr. Attack Red
Hensall Arena
0-6
L
U15 LL 1
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
L15MS20
Feb 21 2024
7:00 PM
Saugeen Valley Steelheads
Durham CC
3-5
L
L15MS13
Feb 24 2024
4:30 PM
Huron-Bruce Blizzard
Hensall Arena
3-7
L
L15MS12
Feb 29 2024
8:30 PM
U15 LL 2
Hensall Arena
2-3
L
L15MS3
Mar 01 2024
8:30 PM
Blyth-Brussels Crusaders
Brussels
2-3
L
L15MS14
Mar 02 2024
4:30 PM
South Bruce Blades
Hensall Arena
7-3
W
L15MS27
Mar 05 2024
7:15 PM
Wingham Ironmen
Wingham
7-6
W
L15MS11
Mar 07 2024
8:30 PM
Drayton Defenders
Hensall Arena
0-7
L
U11 LL 1
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
L11SS6
Feb 24 2024
8:00 AM
Goderich Sailors Black
Goderich MRC
2-3
L
L11SS16
Mar 02 2024
10:30 AM
Saugeen Valley Steelheads 2
Hensall Arena
2-1
W
L11SS14
Mar 04 2024
6:00 PM
U11 LL 2
Hensall Arena
7-4
W
L11SS23
Mar 09 2024
12:00 PM
Minto Mad Dogs
Palmerston Arena
4-1
W
L11SS15
Mar 10 2024
4:30 PM
Saugeen Valley Steelheads 3
Central Huron Community Complex
5-0
W
L11SS13
Mar 11 2024
6:00 PM
Huron-Bruce Blizzard White
Hensall Arena
3-4
L
L11SS2
Mar 15 2024
7:00 PM
Drayton Defenders
PMD Arena
2-4
L
L11SS28
Mar 17 2024
4:15 PM
Saugeen Valley Steelheads 1
Durham CC
10-2
W
U18 LL 2
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
L18WS9
Feb 23 2024
6:30 PM
Wingham Ironmen
Central Huron Community Complex
2-5
L
L18WS15
Feb 25 2024
6:45 PM
Mt. Forest Rams
Mount Forest Sports
5-3
W
L18WS2
Feb 26 2024
9:00 PM
Listowel Cyclones 1
Steve Kerr Complex
3-2
W
L18WS11
Feb 29 2024
6:30 PM
Listowel Cyclones 2
Central Huron Community Complex
13-3
W
L18WS19
Mar 09 2024
5:00 PM
Wingham Ironmen
Wingham
1-0
W
L18WS10
Mar 10 2024
2:30 PM
Mt. Forest Rams
Seaforth & District Community Centre
6-1
W
L18WS6
Mar 11 2024
7:30 PM
Listowel Cyclones 2
Steve Kerr Complex
9-2
W
L18WS12
Mar 15 2024
6:30 PM
Listowel Cyclones 1
Central Huron Community Complex
5-4
W
L18WF1
Mar 22 2024
7:30 PM
Shallow Lake Lakers
Seaforth & District Community Centre
5-9
L
L18WF2
Mar 23 2024
5:15 PM
Shallow Lake Lakers
Shallow Lake & Distr
2-6
L
U13 LL 2
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
L13SS7
Feb 17 2024
4:00 PM
Walkerton Capitals 1
Seaforth & District Community Centre
2-0
W
L13SS11
Feb 27 2024
6:00 PM
Minto Mad Dogs
Palmerston Arena
2-3
L
L13SS14
Mar 04 2024
7:45 PM
Walkerton Capitals 1
Walkerton
1-3
L
L13SS6
Mar 05 2024
8:00 PM
Minto Mad Dogs
Central Huron Community Complex
3-2
W
L13SS5
Mar 08 2024
6:30 PM
Central Perth Predators
Central Huron Community Complex
2-3
L
L13SS1
Mar 10 2024
11:00 AM
Central Perth Predators
PERC
4-5
L
L13SS18
Mar 14 2024
7:15 PM
Wingham Ironmen Yellow
Wingham
1-2
L
L13SS8
Mar 18 2024
6:00 PM
Wingham Ironmen Yellow
Central Huron Community Complex
6-7
L
U15 LL 2
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
L15MS23
Feb 19 2024
8:00 PM
South Bruce Blades
Teeswater Arena
2-1
W
L15MS15
Feb 24 2024
3:00 PM
Saugeen Valley Steelheads
Hensall Arena
6-1
W
L15MS12
Feb 29 2024
8:30 PM
U15 LL 1
Hensall Arena
3-2
W
L15MS6
Mar 02 2024
11:30 AM
Drayton Defenders
PMD Arena
1-2
L
L15MS16
Mar 04 2024
8:00 PM
Blyth-Brussels Crusaders
Seaforth & District Community Centre
2-1
W
L15MS9
Mar 16 2024
12:30 PM
Huron-Bruce Blizzard
Ripley
1-6
L
L15MS17
Mar 18 2024
8:00 PM
Wingham Ironmen
Seaforth & District Community Centre
5-6
L
U11 LL 2
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
L11SS20
Feb 25 2024
1:30 PM
Saugeen Valley Steelheads 1
Hensall Arena
18-5
W
L11SS17
Mar 03 2024
1:30 PM
Minto Mad Dogs
Hensall Arena
3-1
W
L11SS14
Mar 04 2024
6:00 PM
U11 LL 1
Hensall Arena
4-7
L
L11SS18
Mar 07 2024
5:30 PM
Goderich Sailors Black
Seaforth & District Community Centre
2-4
L
L11SS19
Mar 14 2024
5:30 PM
Drayton Defenders
Seaforth & District Community Centre
3-6
L
L11SS29
Mar 16 2024
11:00 AM
Saugeen Valley Steelheads 2
Hanover P&H Centre
4-1
W
L11SS11
Mar 19 2024
6:00 PM
Huron-Bruce Blizzard White
Lucknow Arena
1-7
L
L11SS35
Mar 27 2024
7:00 PM
Saugeen Valley Steelheads 3
Hanover P&H Centre
4-1
W